Aktualności

Elektromobilne narzędzia w twoim smartfonie

News
20/05/2022
Elektromobilne narzędzia w twoim smartfonie

Jak skorzystać z bezzwrotnych dopłat do zakupu elektrycznych aut? Który samochód wybrać? Ile będzie kosztować jego eksploatacja? Gdzie i za ile ładować EV? Odpowiedzi na te oraz szereg innych pytań znajdują się na platformie kazdapodrozmaznaczenie.pl, która od teraz dostępna jest także w wersji mobilnej za pośrednictwem specjalnej aplikacji.

„Każda podróż ma znaczenie” – to projekt realizowany przez PSPA dzięki finansowemu wsparciu NFOŚiGW, który nie tylko promuje elektromobilność, ale także uczy. Uczy, jak być zeroemisyjnym i pokazuje, że już teraz jest to możliwe. Co więcej pozyskiwanie wiedzy może odbywać się w prosty i przystępny sposób. Już od ponad pół roku prowadzony jest dedykowany portal internetowy, na którym znajduje się szereg aktualności, filmów edukacyjnych czy przygotowanych narzędzi pomagających poznać elektromobilność „od kuchni”. Przydatne narzędzia w postaci: mapy stacji ładowania, katalogu i porównywarki EV, kalkulatora kosztów ładowania, porównywarki taryfowej, profilera ładowarki domowej, kalkulatora całkowitych kosztów posiadania pojazdu zeroemisyjnego, kalkulatora CO2 czy mapy zasięgów wydają się niezbędne do podejmowania świadomych decyzji o zamianie pojazdu na elektryczny – teraz lub w przyszłości.

– W ramach kampanii „Każda podróż ma znaczenie” uruchomiony został landing page, który udostępnia wiedzę, obejmującą kluczowe zagadnienia dotyczące elektromobilności. Efekt? Nasz projekt jest od pół roku najbardziej rozpoznawalną kampanią w Polsce, która promuje proekologiczne postawy wśród kierowców – mówi Maciej Gis, Kierownik biura komunikacji Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

W ślad za sukcesem portalu, Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA), przy wsparciu środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), postanowiło rozszerzyć możliwości programu „Każda podróż ma znaczenie”. Od teraz w App Store i Google Play dostępna jest dedykowana aplikacja „Elektromobilni”. To za jej pośrednictwem pełen pakiet narzędzi możemy mieć zawsze przy sobie i w dowolnym momencie skorzystać m.in. z:

– kalkulatora dopłat dla osób fizycznych;
– kalkulatora dopłat dla przedsiębiorców;
– katalogu dostępnych na polskim rynku pojazdów;
– mapy sieci publicznych punktów ładowania;
– kalkulatora kosztów ładowania;
– porównywarki taryf eksploatacji.

To nie koniec możliwości, ponieważ w aplikacji dostępna jest osobna zakładka, gdzie w prosty i przejrzysty sposób zainteresowani mogą zapoznać się ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi pozyskania bezzwrotnych dotacji z programu „Mój Elektryk”.

– Elektromobilność jest ideą i technologią przyszłości, stanowiącą odpowiedź na tak pilne wyzwania współczesności, jak smog, nadmierna emisja dwutlenku węgla do atmosfery, hałas czy problemy, które niesie ze sobą zjawisko wykluczenia transportowego – podkreśla wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Paweł Mirowski – Jako instytucja finansów publicznych prowadzimy programy priorytetowe, których celem jest wspieranie rozwoju elektromobilności w naszym kraju. Warto podkreślić, że wsparciu zakupu czy leasingu indywidualnych i zbiorowych środków transportu towarzyszy szereg działań o charakterze informacyjnym i edukacyjnym. Począwszy od Funduszowego kanału edukacyjnego na YouTube pod nazwą „Jazda z elektroMaćkiem”, w którym obalamy mity dotyczące elektromobilności, po przedsięwzięcia podejmowane przez tzw. trzeci sektor i branżowe podmioty, takie jak PSPA. Wychodzimy z założenia, że skuteczne upowszechnianie w Polsce idei transportu elektrycznego czy wodorowego, które ma służyć strategicznemu celowi państwa, jakim jest ochrona klimatu i poprawa jakości powietrza, wymaga jednego głosu i współdziałania różnych instytucji, organizacji i środowisk – podsumowuje wiceszef NFOŚiGW.  

Bezpłatna aplikacja „Elektromobilni – Każda podróż ma znaczenie” dostępna jest w App Store i Google Play.

--

Każda podróż ma znaczenie” to ogólnopolska kampania edukacyjna, realizowana we współpracy z NFOŚiGW, której celem jest podniesienie wiedzy oraz świadomości społecznej Polaków w zakresie elektromobilności, a w efekcie kształtowanie postaw ekologicznych u jak największej liczby osób. Projekt realizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. 
 
Niniejszy artykuł został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.